1972 Ordu doğumlu. Orta ve lise öğrenimini Galatasaray Lisesi'nde tamamlamasının akabinde eğitimine devam ettiği Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden 1995 yılında yüksek başarı derecesiyle mezun oldu. Mezuniyetinin ardından bir süre aile şirketinde çalışmasına müteakip, 1996 yılında AKFEN İnşaat Taahhüt Tur. Tic. ve San. Ltd. Şirketi'ni kurarak çalışma hayatına kalıcı bir yön verdi. Yüksek Lisansını 2001 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi MBA Programında tamamladı. Halen kurucusu olduğu AKFEN'in Yönetim Kurulu Başkanı ve en büyük hissedarı olarak iş hayatına devam eden İLYAS AKBAŞ, evli ve iki çocuk babasıdır. Galatasaray Spor Kulübü Kongre üyesidir. Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

İLYAS AKBAŞ
BAŞKAN

BAŞKAN'IN MESAJI

 

AKFEN, çevreye duyarlılık ve sorumluluk bilinciyle, doğal kaynakları verimli kullanarak insanların yaşamlarını kolaylaştırmayı ve en kaliteli hizmeti sunmayı ilke edinmiştir. Kalite ve hizmette koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışını imza attığı her projede korumaktadır.

İnşaat sektöründeki değişim ve gelişmeler doğrultusunda, hizmet kalitesini en üst seviyede tutmak için sürekli gelişme göstererek, günümüz rekabet koşulları içinde en iyi olmak, tüm kurum çalışanlarının da katkıları ile her zaman iç ve dış denetimlere açık, kaliteli ve dinamik bir iş yeri ortamı oluşturarak Türk İnşaat Sektörüne katkı sağlamak AKFEN'in kalite politikasıdır.

İşini çok seven bir takım ruhu ile her yeni projeye aynı heyecan ve coşkuyla sarılan ekibimiz; yenilikçi, samimi ve ayrıcalıklı yaşam alanlarının altına imza atmaktan aldığı hazzı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyar.

 

 

İLYAS AKBAŞ
İnşaat Mühendisi