ŞİRKET TARİHÇESİ VE POLİTİKASI

   Akfen İnşaat Taahhüt Turizm Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi, kuruluş tarihi olan 1996 yılından bu yana aralıksız olarak faaliyet gösterdiği inşaat sektöründe iş kalitesi ve müşteri memnuniyetini sağlamayı temel ilkeleri olarak benimsemiştir.

   Kuruluşunu müteakip kısmi yüklenicisi olarak bitirdiği Ulus Platin Konutları projesinin yüksek standartları şirketin kalite anlayışının temellerini oluşturmuştur. Akfen takip eden yıllarda çalışmalarına konut, ticaret ve endüstri binaları projelerinde yüklenici firma olarak devam etmiştir.

   2005 yılında ana müteahhit firma olarak üstlenip bitirdiği 13.500 m² kapalı alana sahip Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic. A.Ş. ARGE Binası projesi, Türkiye standartlarının ötesindeki yenilikçi mimarisi ve kalite gereksinimiyle AKFEN için kendisini sektördeki diğer firmalardan ayıran en büyük aşamalardan biri olmuştur. ARGE Binası projesine müteakip, yine Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic. A.Ş.’ye ait 9.000 m²’lik Fabrika Binası Genişleme inşaatı 2007 yılında, 22.000 m²’lik Depo Binası inşaatı ise 2009 yılında tamamlanmıştır.

   2010 yılında, İstanbul şehir merkezindeki depreme dayanıklı konut ihtiyacını dikkate alan Şirket Yönetimi, şirket politikasında değişikliğe gitme kararı alarak uzun yıllardır başarıyla sürdürdüğü ana müteahhitlik faaliyetlerine son verip tamamı ile konut geliştirme alanına yönelmiştir. Bu politika değişikliği, 2012 yılında çıkan Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Yasası ile çok kısa bir sürede meyvelerini vermiş, AKFEN’in yüksek kalite ve müşteri memnuniyetini önde tutan anlayışını Kentsel Dönüşüm Projelerine taşımasına olanak sağlamıştır.

HİZMET ANLAYIŞI

​​​​Başkanın Mesajı

​​​​Referanslar

   Yalnızca İstanbul'un en prestijli bölgelerinde proje geliştirmekte olan AKFEN, yapmış olduğu tüm projeleri kaliteli malzeme ve işçilikten ödün vermeden zamanında tamamlayarak rakiplerinden ayrışmıştır. Aynı bölgede bitirdiği işlerin ardından yeni projelere davet alarak başlayabilmesi ve uzun yıllar devam eden iş birliktelikleri AKFEN'in sağladığı üstün kalite ve müşteri memnuniyetinin bir sonucudur.


   Kentsel dönüşümde uzmanlaşmış olan AKFEN ekibi, mevcut yasa ve mevzuatlar konusundaki derin bilgi birikiminin yanında kanun yapıcıların gündeminde olan yasa ve mevzuatları da yakından takip ederek ortak olduğu her projede kat maliklerine mümkün olan en verimli ve etkin çözümleri sunmaktadır.

 

   AKFEN şantiyelerine yalnızca en kaliteli malzeme girebilir ve bu malzemeler yıllardır Akfen projelerinde çalışmış olan uzman ekipler tarafından büyük bir titizlikle işlenir.

  

   AKFEN özgünlüğü, şıklığı ve müşterilerinin rahatlığını ön planda tutan bir tasarım anlayışına sahiptir. Mimarlarımız ve iç tasarımcılarımız; sanat ve teknoloji, estetik ve fonksiyon, vizyon ve performans arasındaki dengeyi tutturmayı kendilerine ilke edinmiştir. İnsanların memnuniyeti temel prensibimizdir.